| CEO: | Scott Gilbert |
| Chairman: | Pradeep Kabra |
| Chief Strategy Officer: | Geraldine Geraldo |
| Non-Executive Dir: | Yan Zhao, Andrew Fairclough |
| Address: | 6th Floor, 99 Gresham Street London, United Kingdom, EC2V 7NG |
| Phone: | +44 20 7747 9960 |
| Website: | http://www.corcelplc.com/ |
| Sector: | Energy Producers(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BKM69866 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.43p |
| Change Today | 0.010p |
| % Change | 2.38 % |
| 52 Week High | 0.49 |
| 52 Week Low | 0.29 |
| Volume | 7,064,098 |
| Shares Issued | 9,416m |
| Market Cap | £40.49m |
| RiskGrade | 424 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:28 | 1 @ 0.44p |
| 16:27 | 1 @ 0.44p |
| 16:27 | 1 @ 0.44p |
| 16:26 | 1 @ 0.44p |
| 16:25 | 1,110,864 @ 0.43p |
You are here: research