| Registrars: | Capita Registrars |
| CEO: | Sam Knights |
| CFO: | Mickey Kalifa |
| Chairman: | Penny Ladkin-Brand |
| Senior Independent Non-Executive Director: | Samantha Wren |
| Non-Executive Dir: | Paul E. Butler , Mark Astaire |
| Address: | 60 Great Portland Street, London, United Kingdom, W1W 7RT |
| Phone: | +44 (0) 20 3128 8000 |
| Fax: | +44 (0) 20 7160 5322 |
| Website: | http://www.next15.com/ |
| Sector: | Media(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 50, FTSE AIM 100 |
| ISIN: | GB0030026057 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 288.50p |
| Change Today | -1.50p |
| % Change | -0.52 % |
| 52 Week High | 414.00 |
| 52 Week Low | 208.00 |
| Volume | 173,276 |
| Shares Issued | 101.03m |
| Market Cap | £291.47m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 02-Jul-26 | 16-Oct-25 |
| Paid | 07-Aug-26 | 21-Nov-25 |
| Amount | 10.60p | 4.75p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 9,827 @ 288.50p |
| 16:35 | 3 @ 288.50p |
| 16:35 | 226 @ 288.50p |
| 16:35 | 68 @ 288.50p |
| 16:35 | 5 @ 288.50p |
| Chair | Penny Ladkin-Brand |
| CFO | Mickey Kalifa |
| CEO | Sam Knights |
You are here: research