| CEO: | Peter Borup |
| Chief Technology Officer: | Jason Miles |
| Non-Executive Chairman: | Andy Morrison |
| Non-Executive Dir: | Vicky Boiten-Lee, Anthony (Tony) Foster , Michael Covington |
| Address: | Eastcastle House, 27-28 Eastcastle Street, London, United Kingdom, W1W 8DH |
| Phone: | +44 (0) 20 7031 7321 |
| Fax: | +44 (0) 20 7550 4946 |
| Website: | http://www.quadrise.com/ |
| Sector: | Energy Producers(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00B11DDB67 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2.68p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 4.86 |
| 52 Week Low | 1.50 |
| Volume | 1,500,239 |
| Shares Issued | 2,006.15m |
| Market Cap | £53.76m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 144 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:32 | 17,857 @ 2.80p |
| 15:17 | 690 @ 2.51p |
| 15:16 | 619 @ 2.79p |
| 14:48 | 179 @ 2.79p |
| 14:42 | 174,538 @ 2.65p |
You are here: research