| Chairman and CEO: | Jeremy Asher |
| Executive Director: | Mark Enfield |
| Independent Non-Executive Director: | Paula Brancato |
| Independent Non-Executive Director: | Stacey Kivel |
| Non-Executive Dir: |
| Address: | 134 Buckingham Palace Road, London, United Kingdom, SW1W 9SA |
| Phone: | +44 (0) 20 7157 9625 |
| Fax: | +44 (0) 20 7867 8787 |
| Website: | http://www.towerresources.co.uk/ |
| Sector: | Energy Producers(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BZ6D6J81 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.025p |
| Change Today | 0.001p |
| % Change | 2.04 % |
| 52 Week High | 0.044 |
| 52 Week Low | 0.020 |
| Volume | 555,519,961 |
| Shares Issued | 40,300m |
| Market Cap | £10.08m |
| RiskGrade | 530 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:13 | 10,000,000 @ 0.024p |
| 15:58 | 100,000,000 @ 0.024p |
| 15:45 | 100,678,339 @ 0.024p |
| 15:29 | 4,000,000 @ 0.025p |
| 15:05 | 12,165,972 @ 0.025p |
You are here: research