| Chairman: | Susannah Nicklin |
| Senior Independent Director: | Malcolm Robert King |
| Non-Executive Dir: | Joanna Santinon, David Benda |
| Address: | 25 Southampton Buildings, London, United Kingdom , WC2A 1AL |
| Phone: | +44 (0)1245 950317 |
| Website: | http://www.ecofininvest.com/egl |
| Index: | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| ISIN: | GB00BD3V4641 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 276.00p |
| Change Today | 3.00p |
| % Change | 1.10 % |
| 52 Week High | 284.00 |
| 52 Week Low | 205.00 |
| Volume | 157,796 |
| Shares Issued | 90.05m |
| Market Cap | £248.55m |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| 2nd Interim | 1st Interim | |
| Ex-Div | 30-Apr-26 | 29-Jan-26 |
| Paid | 29-May-26 | 27-Feb-26 |
| Amount | 2.25p | 2.25p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 1 @ 276.00p |
| 16:35 | 1 @ 276.00p |
| 16:22 | 18 @ 275.00p |
| 16:19 | 913 @ 272.45p |
| 16:11 | 1,324 @ 272.35p |
| Chair | Susannah Nicklin |
You are here: research