| CEO: | Richard Andrew Guiney |
| Independent Non-Executive Director: | Gary Martin Urmston |
| Independent Non-Executive Director: | Daniel Edward Emery |
| Non-Executive Chairman: | Judith Margaret Batchelar |
| Non-Executive Dir: |
| Address: | 12, New Fetter Lane, London, United Kingdom, EC4A 1JP |
| Phone: | +44 203 835 2270 |
| Website: | http://microsaltinc.com/ |
| Sector: | Food(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BQB6FF85 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 50.50p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 84.00 |
| 52 Week Low | 41.60 |
| Volume | 37,106 |
| Shares Issued | 56.14m |
| Market Cap | £28.35m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:14 | 30,000 @ 52.00p |
| 15:07 | 66 @ 51.10p |
| 14:30 | 700 @ 49.03p |
| 13:59 | 3,500 @ 49.03p |
| 12:25 | 2,570 @ 49.03p |
You are here: research