| Competitors: | AFH Financial Group, Premier Miton Group, London Finance & Investment Group |
| CEO: | Cooper Abbott |
| Independent Non-Executive Director: | Ben Stocks |
| Non-Executive Chairman: | Rian Dartnell |
| Senior Independent Director: | Peter E Roth |
| Non-Executive Dir: | Sarah Ing |
| Address: | 77 Gracechurch Street, London, United Kingdom, EC3V 0AS |
| Phone: | + 44 (0) 207 711 0771 |
| Fax: | + 44 (0) 207 711 0774 |
| Website: | http://clig.com/ |
| Sector: | Financials(LSE) |
| Index: | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Overseas Listings: | BATSLON:CLIGL |
| ISIN: | GB00B104RS51 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 434.00p |
| Change Today | -1.00p |
| % Change | -0.23 % |
| 52 Week High | 447.00 |
| 52 Week Low | 341.00 |
| Volume | 14,355 |
| Shares Issued | 50.68m |
| Market Cap | £219.95m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 230 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 05-Mar-26 | 25-Sep-25 |
| Paid | 02-Apr-26 | 06-Nov-25 |
| Amount | 11.00p | 22.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 432 @ 434.00p |
| 16:35 | 164 @ 434.00p |
| 16:35 | 44 @ 434.00p |
| 16:35 | 86 @ 434.00p |
| 16:35 | 17 @ 434.00p |
You are here: research