| CEO: | Andi Case |
| CFO and COO: | Jeff Woyda |
| Independent Non-Executive Director: | Tim Miller |
| Independent Non-Executive Director: | Heike Truol |
| Independent Non-Executive Director: | Martine Bond |
| Independent Non-Executive Director: | Constantin Cotzias |
| Non-Executive Chairman: | Laurence Hollingworth |
| Senior Independent Director: | Sue Harris |
| Non-Executive Dir: |
| Address: | Commodity Quay, St. Katharine Docks,London,United Kingdom, E1W 1BF |
| Phone: | + 44 (0) 20 7334 0000 |
| Fax: | + 44 (0) 20 7626 4189 |
| Website: | http://www.clarksons.com/ |
| Overseas Listings: | LSE:CKN |
| ISIN: | GB0002018363 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 4,756.00p |
| Change Today | 0.19p |
| % Change | 0.40 % |
| 52 Week High | 4,956.00 |
| 52 Week Low | 3,200.00 |
| Volume | 7,470 |
| Shares Issued | 30.23m |
| Market Cap | £1,437.86m |
| Strong Buy | 7 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 8 |

| Time | Volume / Share Price |
| 15:33 | 20 @ 4,752.00p |
| 15:33 | 28 @ 4,752.00p |
| 15:33 | 10 @ 4,756.00p |
| 15:33 | 15 @ 4,756.00p |
| 15:33 | 15 @ 4,754.00p |
You are here: research