Mining
| Competitors: | Cobra Resources, Mila Resources, Chesterfield Resources |
| Executive Chairman: | Cameron Pearce |
| Non-Executive Dir: | Sam Delevan Quinn, Alex Passmore |
| Address: | 167-169 Great Portland Street, Fifth Floor London, United Kingdom, W1W 5PF |
| Phone: | +44 (0)1624 604 740 |
| Website: | https://blencoweresourcesplc.com/ |
| Sector: | Mining(LSE) |
| ISIN: | GB00BFCMVS34 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 7.98p |
| Change Today | -0.22p |
| % Change | -2.68 % |
| 52 Week High | 8.40p |
| 52 Week Low | 7.98p |
| Volume | 1,566,672 |
| Shares Issued | 477.80m |
| Market Cap | £38.13m |
| RiskGrade | 319 |
| Value |
|
|---|
| Value |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 5,438 @ 7.98p |
| 16:35 | 28 @ 7.98p |
| 16:35 | 5,400 @ 7.98p |
| 16:35 | 10 @ 7.98p |
| 16:05 | 22,998 @ 8.19p |
You are here: research