| CEO: | Paul Haywood |
| Non-Executive Chairman: | Philip Dimmock |
| Senior Independent Director: | Jeremy Asher |
| Non-Executive Dir: |
| Address: | 6th Floor, 60 Gracechurch Street, London, United Kingdom, EC3V 0HR |
| Website: | http://www.blockenergy.co.uk |
| Sector: | Energy Producers(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BF3TBT48 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1.08p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 1.53 |
| 52 Week Low | 0.60 |
| Volume | 3,482,580 |
| Shares Issued | 1,469.38m |
| Market Cap | £15.80m |
| Beta | 0.01 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:24 | 840,234 @ 1.07p |
| 15:24 | 933,692 @ 1.07p |
| 15:11 | 43,155 @ 1.05p |
| 12:51 | 333 @ 1.05p |
| 12:44 | 20,165 @ 1.05p |
You are here: research