| CEO: | James Renwick McCullough |
| Chief Technical Officer: | Fergus Fleming |
| Non-Executive Chairman: | Christopher H B Mills |
| Non-Executive Dir: | Erik Kristian Lium, Catherine Coste, Robert (Rob) Graham Naylor |
| Address: | 2 Leman Street, London, United Kingdom, E1W 9US |
| Website: | http://www.renalytix.com/ |
| Sector: | Pharma and Biotech(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BYWL4Y04 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2.05p |
| Change Today | -0.050p |
| % Change | -2.38 % |
| 52 Week High | 10.85 |
| 52 Week Low | 1.90 |
| Volume | 3,283,865 |
| Shares Issued | 437.02m |
| Market Cap | £8.96m |
| RiskGrade | 348 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:38 | 120,000 @ 2.05p |
| 14:37 | 162,500 @ 1.93p |
| 14:30 | 100 @ 2.05p |
| 14:16 | 4,374 @ 1.90p |
| 13:25 | 82 @ 2.20p |
You are here: research