| CEO: | Timothy J R Mason |
| CFO: | Lucy Sharman-Munday |
| Independent Non-Executive Director: | Robert Senior |
| Independent Non-Executive Director: | Charlotte Alexandra Stranner |
| Non-Executive Chairman: | Anne De Kerckhove |
| Non-Executive Dir: | Terry Leahy |
| Address: | 5 New Street Square, London, United Kingdom, EC4A 3TW |
| Website: | http://www.eagleeye.com |
| Sector: | IT Services(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BKF1YD83 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 458.00p |
| Change Today | 13.00p |
| % Change | 2.92 % |
| 52 Week High | 460.00 |
| 52 Week Low | 199.00 |
| Volume | 93,324 |
| Shares Issued | 30.23m |
| Market Cap | £138.47m |
| RiskGrade | 147 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:19 | 10,000 @ 455.00p |
| 14:54 | 125 @ 453.15p |
| 14:54 | 2,500 @ 453.00p |
| 14:14 | 2,500 @ 453.20p |
| 14:10 | 220 @ 453.00p |
| CFO | Lucy Sharman-Munday |
| CEO | Timothy J R Mason |
You are here: research