| Registrars: | Equiniti |
| Non-Executive Chairman: | Christopher Casey |
| Non-Executive Dir: | Carole Cable, Paul Cahill, Seema Paterson , Louise Hall |
| Address: | 25 Southampton Buildings, London, England, United Kingdom, WC2A 1AL |
| Website: | http://www.ncim.co.uk |
| Sector: | Investment Firms(LSE) |
| Index: | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Overseas Listings: | BATSLON:CYNL |
| ISIN: | GB0000353929 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 420.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 440.00 |
| 52 Week Low | 185.00 |
| Volume | 87,197 |
| Shares Issued | 36.33m |
| Market Cap | £152.57m |
| RiskGrade | 168 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| 3rd Interim | 2nd Interim | |
| Ex-Div | 30-Apr-26 | 05-Feb-26 |
| Paid | 29-May-26 | 27-Feb-26 |
| Amount | 8.34p | 7.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 86 @ 420.00p |
| 16:35 | 60 @ 420.00p |
| 16:35 | 7 @ 420.00p |
| 16:35 | 14 @ 420.00p |
| 16:35 | 4 @ 420.00p |
You are here: research