| CEO: | Sarah Matthews-DeMers |
| Non-Executive Chairman: | Dick Elsy |
| Non-Executive Dir: | Richard Hickinbotham, Louise Evans, Julie Armstrong |
| Address: | Middleton Drive, Bradford on Avon, Wilts, United Kingdom, BA15 1GB |
| Phone: | +44 (0)12 2586 0200 |
| Fax: | +44 (0)12 2586 0201 |
| Website: | http://www.abdynamics.com/ |
| Sector: | Automobiles and related providers(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 50, FTSE AIM 100 |
| ISIN: | GB00B9GQVG73 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,018.00p |
| Change Today | -22.00p |
| % Change | -2.12 % |
| 52 Week High | 1,875.00 |
| 52 Week Low | 1,010.00 |
| Volume | 44,193 |
| Shares Issued | 22.95m |
| Market Cap | £233.68m |
| RiskGrade | 248 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 8 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 30-Apr-26 | 15-Jan-26 |
| Paid | 15-May-26 | 30-Jan-26 |
| Amount | 3.08p | 6.36p |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:09 | 300 @ 1,016.65p |
| 14:57 | 791 @ 1,016.00p |
| 14:57 | 52 @ 1,014.00p |
| 14:57 | 180 @ 1,014.00p |
| 14:57 | 164 @ 1,012.00p |
You are here: research