| Competitors: | Gateley (Holdings) |
| CEO: | Stephen Alexander Newton |
| CFO: | Nick Willott |
| Deputy CEO: | Graham Edward Busby |
| Independent Non-Executive Director: | Simon Retter |
| Independent Non-Executive Director: | Charlotte Alexandra Stranner |
| Non-Executive Chairman: | Gavin Patterson |
| Non-Executive Dir: | Bill Michael |
| Address: | 12, Helmet Row, London, United Kingdom, EC1V 3QJ |
| Website: | http://www.elixirr.com |
| Sector: | Support(LSE) |
| Index: | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| ISIN: | GB00BLPHTX84 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 730.00p |
| Change Today | 18.00p |
| % Change | 2.53 % |
| 52 Week High | 896.00 |
| 52 Week Low | 582.00 |
| Volume | 66,847 |
| Shares Issued | 50.03m |
| Market Cap | £365.23m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 251 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | n/a | 29-Jan-26 |
| Paid | n/a | 24-Feb-26 |
| Amount | 15.00p | 7.60p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 1,155 @ 730.00p |
| 16:35 | 1 @ 730.00p |
| 16:35 | 38 @ 730.00p |
| 16:35 | 47 @ 730.00p |
| 16:35 | 140 @ 730.00p |
| CEO | Stephen Alexander Newton |
| CFO | Nick Willott |
You are here: research