| Executive Chairman: | Charles Manners |
| Executive Director: | John Peters |
| Independent Non-Executive Director: | Jonathan (Jon) Reynolds |
| Independent Non-Executive Director: | Philip Haydn-Slater |
| Non-Executive Chairman: | Alan Broome |
| Non-Executive Dir: | Peter Wale, Philip Haydn- Slater |
| Address: | 27/28, Eastcastle Street, London, United Kingdom., W1W 8DH |
| Phone: | +44 (0) 207 930 6009 |
| Sector: | Engineering(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00B4W8PD74 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 5.90p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 6.90 |
| 52 Week Low | 0.26 |
| Volume | 10,150,270 |
| Shares Issued | 2,818.78m |
| Market Cap | £166.31m |
| RiskGrade | 283 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:21 | 471,671 @ 5.93p |
| 16:29 | 16,993 @ 5.89p |
| 16:24 | 3,333 @ 6.00p |
| 16:17 | 15,686 @ 5.94p |
| 16:16 | 67,408 @ 5.93p |
You are here: research