| EPIC | REL |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00B2B0DG97 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | FTSE 100, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £44,400m |
| NMS | 1,000 |
| Shares in issue | 1,793.21m |
| Date Listed | 21-Apr-1948 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2,476.00p |
| Change Today | 7.00p |
| % Change | 0.28 % |
| 52 Week High | 4,129.00 |
| 52 Week Low | 2,013.00 |
| Volume | 5,724,537 |
| Shares Issued | 1,793.21m |
| Market Cap | £44,400m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 128 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 6 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 15 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 07-May-26 | 07-Aug-25 |
| Paid | 18-Jun-26 | 11-Sep-25 |
| Amount | 48.00p | 19.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:43 | 0 @ 2,474.00p |
| 15:43 | 0 @ 2,474.00p |
| 15:43 | 0 @ 2,474.00p |
| 15:43 | 0 @ 2,474.00p |
| 15:43 | 0 @ 2,474.00p |
| CEO | Erik Engstrom |
| CFO | N L Luff |
| Chair | Paul Walker |
You are here: research