| EPIC | TTG |
| Sector | Electronic and Electrical Equipment |
| ISIN | GB0008711763 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £209.02m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 178.65m |
| Date Listed | 09-Dec-1948 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 117.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 154.00 |
| 52 Week Low | 73.00 |
| Volume | 10,138 |
| Shares Issued | 178.65m |
| Market Cap | £209.02m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 186 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 5 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 12-Sep-24 | 11-Apr-24 |
| Paid | 15-Oct-24 | 15-May-24 |
| Amount | 2.25p | 4.65p |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:44 | 10,000 @ 119.12p |
| 09:27 | 20 @ 124.40p |
| 09:15 | 4 @ 124.60p |
| 09:07 | 48 @ 119.20p |
| 09:01 | 1 @ 119.00p |
| Chair | Warren Tucker |
| CEO | Eric Lakin |
You are here: research