| EPIC | MARS |
| Sector | Tourism and Leisure Services |
| ISIN | GB00B1JQDM80 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £101.77m |
| NMS | 30,000 |
| Shares in issue | 187.42m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 54.30p |
| Change Today | 0.30p |
| % Change | 0.56 % |
| 52 Week High | 68.90 |
| 52 Week Low | 33.30 |
| Volume | 2,049,549 |
| Shares Issued | 187.42m |
| Market Cap | £101.77m |
| RiskGrade | 364 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 6 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 12-Dec-19 | 23-May-19 |
| Paid | 27-Jan-20 | 02-Jul-19 |
| Amount | 4.80p | 2.70p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 4,072 @ 54.30p |
| 16:35 | 6,155 @ 54.30p |
| 16:35 | 134,932 @ 54.30p |
| 16:35 | 1 @ 54.30p |
| 16:35 | 2,805 @ 54.30p |
You are here: research