| EPIC | BMY |
| Sector | Media |
| ISIN | GB0033147751 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £466.80m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 81.61m |
| Date Listed | 23-Jun-1994 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 572.00p |
| Change Today | 1.00p |
| % Change | 0.18 % |
| 52 Week High | 651.00 |
| 52 Week Low | 441.50 |
| Volume | 282,696 |
| Shares Issued | 81.61m |
| Market Cap | £466.80m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 201 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 30-Oct-25 | 24-Jul-25 |
| Paid | 28-Nov-25 | 22-Aug-25 |
| Amount | 4.08p | 11.54p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 48,190 @ 572.00p |
| 16:35 | 218 @ 572.00p |
| 16:35 | 4 @ 572.00p |
| 16:35 | 85 @ 572.00p |
| 16:35 | 107 @ 572.00p |
You are here: research