Food
| Issue Date | 10-Feb-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Hichens, Harrison & Co |
| Market Cap | £15.00m | Contact Tel | 020 7588 5171 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Speciality & Other Finance | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.83p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 0.85 |
| 52 Week Low | 0.28 |
| Volume | 1,070,143 |
| Shares Issued | 71.83m |
| Market Cap | £0.59m |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:53 | 42 @ 0.80p |
| 11:27 | 7,000 @ 0.80p |
| 11:27 | 4,000 @ 0.80p |
| 10:22 | 1,000,000 @ 0.85p |
| 08:32 | 59,101 @ 0.85p |
You are here: research