| Issue Date | 29-Jul-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 82.50p | Lead Broker | Deloitte Corporate Finance |
| Market Cap | £57.44m | Contact Tel | 020 7936 3000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Electricity | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £3.90m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 16.25p |
| Change Today | 0.75p |
| % Change | 4.84 % |
| 52 Week High | 17.25 |
| 52 Week Low | 6.00 |
| Volume | 1,529,737 |
| Shares Issued | 191.76m |
| Market Cap | £31.16m |
| RiskGrade | 128 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:59 | 1 @ 15.83p |
| 15:48 | 2,500 @ 15.77p |
| 14:48 | 252 @ 16.85p |
| 14:42 | 1,000 @ 16.85p |
| 14:29 | 420 @ 15.73p |
You are here: research