| Competitors: | Coro Energy |
| CEO: | Gaz Bisht |
| Non-Executive Chairman: | John Laycock |
| Non-Executive Dir: | Patrick H Cross |
| Address: | 4th Floor, 6 New Street Square, London, England, United Kingdom, EC4A 3DJ |
| Website: | http://www.empyreanenergy.com |
| Sector: | Energy Producers(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00B09G2351 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.063p |
| Change Today | 0.008p |
| % Change | 13.64 % |
| 52 Week High | 0.14p |
| 52 Week Low | 0.019p |
| Volume | 198,327,548 |
| Shares Issued | 5,720m |
| Market Cap | £3.57m |
| Beta | 0.05 |
| RiskGrade | 293 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 765,771 @ 0.064p |
| 16:29 | 6,558,020 @ 0.061p |
| 15:45 | 2,344,102 @ 0.064p |
| 13:51 | 621,679 @ 0.064p |
| 13:43 | 199,270 @ 0.065p |
You are here: research