| EPIC | HEAD |
| Sector | Retailers |
| ISIN | GB0004170089 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £32.34m |
| NMS | 1,000 |
| Shares in issue | 80.85m |
| Date Listed | 06-Jul-1988 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 40.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 99.80 |
| 52 Week Low | 39.40 |
| Volume | 0 |
| Shares Issued | 80.85m |
| Market Cap | £32.34m |
| RiskGrade | 210 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 0 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 09-May-24 | 26-Oct-23 |
| Paid | 07-Jun-24 | 28-Nov-23 |
| Amount | 6.00p | 4.00p |
You are here: research