| EPIC | AAZ |
| Sector | Mining |
| ISIN | GB00B0C18177 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £257.27m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 114.34m |
| Date Listed | 29-Jul-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 225.00p |
| Change Today | -2.50p |
| % Change | -1.10 % |
| 52 Week High | 310.00 |
| 52 Week Low | 109.00 |
| Volume | 143,228 |
| Shares Issued | 114.34m |
| Market Cap | £257.27m |
| RiskGrade | 310 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 0 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 29-Jun-23 | 29-Sep-22 |
| Paid | 27-Jul-23 | 03-Nov-22 |
| Amount | 4.00¢ | 4.00¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 2,000 @ 225.00p |
| 16:35 | 1,801 @ 225.00p |
| 16:35 | 199 @ 225.00p |
| 16:28 | 1,600 @ 220.50p |
| 16:18 | 193 @ 225.00p |
You are here: research