| EPIC | SUS |
| Sector | Financials |
| ISIN | GB0007655037 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £245.45m |
| NMS | 200 |
| Shares in issue | 12.15m |
| Date Listed | 06-Oct-1961 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2,020.00p |
| Change Today | -60.00p |
| % Change | -2.88 % |
| 52 Week High | 2,400.00 |
| 52 Week Low | 1,330.00 |
| Volume | 1,946 |
| Shares Issued | 12.15m |
| Market Cap | £245.45m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 192 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| 2nd Interim | 1st Interim | |
| Ex-Div | 19-Feb-26 | 30-Oct-25 |
| Paid | 06-Mar-26 | 21-Nov-25 |
| Amount | 35.00p | 35.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 326 @ 2,020.00p |
| 16:35 | 4 @ 2,020.00p |
| 16:35 | 139 @ 2,020.00p |
| 16:35 | 29 @ 2,020.00p |
| 16:35 | 16 @ 2,020.00p |
You are here: research