| Issue Date | 02-Nov-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 35.00p | Lead Broker | Westhouse Securities |
| Market Cap | £24.17m | Contact Tel | 020 7601 6100 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Speciality & Other Finance | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £4.04m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 88.00p |
| Change Today | -1.40p |
| % Change | -1.57 % |
| 52 Week High | 96.50 |
| 52 Week Low | 59.00 |
| Volume | 195,856 |
| Shares Issued | 272.96m |
| Market Cap | £240.21m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 240 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 12:06 | 35,000 @ 87.03p |
| 12:51 | 5 @ 89.00p |
| 12:51 | 278 @ 87.00p |
| 12:51 | 136 @ 89.00p |
| 12:51 | 2 @ 89.00p |
| CEO | Simon Richard Tucker |
| COO | Neil Peniket |
| CFO | Richard Hurd |
You are here: research