| EPIC | PMG |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | GB00BGCYZL73 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £23.49m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 109.27m |
| Date Listed | 13-Mar-2000 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 21.50p |
| Change Today | -0.50p |
| % Change | -2.27 % |
| 52 Week High | 26.30 |
| 52 Week Low | 12.75 |
| Volume | 500,048 |
| Shares Issued | 109.27m |
| Market Cap | £23.49m |
| RiskGrade | 261 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:19 | 92,140 @ 21.70p |
| 16:29 | 1,000 @ 21.73p |
| 16:15 | 20,000 @ 21.68p |
| 15:57 | 2,045 @ 22.00p |
| 15:26 | 2,282 @ 21.73p |
You are here: research