| Issue Date | 08-Dec-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 68.00p | Lead Broker | Panmure Gordon |
| Market Cap | £74.12m | Contact Tel | 020 7459 3600 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Speciality & Other Finance | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £70.72m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 4.55p |
| Change Today | 0.050p |
| % Change | 1.11 % |
| 52 Week High | 5.33 |
| 52 Week Low | 4.32 |
| Volume | 785,042 |
| Shares Issued | 904.63m |
| Market Cap | £41.16m |
| RiskGrade | 224 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:40 | 575,000 @ 4.49p |
| 12:26 | 33,185 @ 4.52p |
| 12:24 | 55,309 @ 4.52p |
| 12:09 | 50,000 @ 4.52p |
| 11:00 | 23,895 @ 4.43p |
You are here: research