Engineering
| EPIC | MCON |
| Sector | Engineering |
| ISIN | IE00BD64C665 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Ireland |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £123.23m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 212.47m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 58.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 61.33 |
| 52 Week Low | 30.00 |
| Volume | 15,862 |
| Shares Issued | 212.47m |
| Market Cap | £123.23m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 0 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 21-May-26 | 13-Nov-25 |
| Paid | 12-Jun-26 | 05-Dec-25 |
| Amount | 1.05¢ | 1.05¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:16 | 11,007 @ 58.95p |
| 10:43 | 4,303 @ 58.00p |
| 09:33 | 552 @ 56.12p |
You are here: research