| EPIC | VNH |
| Sector | Investment Firms |
| ISIN | GG00BJQZ9H10 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSQ3 |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Guernsey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £70.19m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 19.00m |
| Date Listed | 15-Jun-2006 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 369.50p |
| Change Today | -3.50p |
| % Change | -0.94 % |
| 52 Week High | 415.00 |
| 52 Week Low | 262.00 |
| Volume | 15,568 |
| Shares Issued | 19.00m |
| Market Cap | £70.19m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 146 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 846 @ 368.00p |
| 16:23 | 0 @ 371.00p |
| 15:23 | 88 @ 367.00p |
| 15:09 | 99 @ 367.00p |
| 14:44 | 1,470 @ 372.00p |
You are here: research