| EPIC | 3IN |
| Sector | Financials |
| ISIN | JE00BF5FX167 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Jersey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £3,085.43m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 922.40m |
| Date Listed | 13-Mar-2007 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 334.50p |
| Change Today | -0.50p |
| % Change | -0.15 % |
| 52 Week High | 385.00 |
| 52 Week Low | 301.00 |
| Volume | 1,981,348 |
| Shares Issued | 922.40m |
| Market Cap | £3,085.43m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 6 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 20-Nov-25 | 12-Jun-25 |
| Paid | 12-Jan-26 | 11-Jul-25 |
| Amount | 6.72p | 6.33p |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:47 | 3 @ 337.50p |
| 15:47 | 2 @ 337.50p |
| 15:47 | 2 @ 337.50p |
| 15:47 | 2 @ 337.50p |
| 15:47 | 16 @ 337.50p |
You are here: research