| EPIC | CURY |
| Sector | Retailers |
| ISIN | GB00B4Y7R145 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,634.64m |
| NMS | 20,000 |
| Shares in issue | 1,097.07m |
| Date Listed | 14-Jul-2000 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 149.00p |
| Change Today | -1.70p |
| % Change | -1.13 % |
| 52 Week High | 160.80 |
| 52 Week Low | 106.90 |
| Volume | 460,394 |
| Shares Issued | 1,097.07m |
| Market Cap | £1,634.64m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 8 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 29-Dec-25 | 28-Aug-25 |
| Paid | 28-Jan-26 | 26-Sep-25 |
| Amount | 0.75p | 1.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:02 | 1,000 @ 149.00p |
| 13:02 | 2,028 @ 149.00p |
| 13:01 | 722 @ 148.90p |
| 13:00 | 355 @ 148.70p |
| 13:00 | 561 @ 148.70p |
You are here: research