| EPIC | SCLP |
| Sector | Pharma and Biotech |
| ISIN | GB00B63D3314 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £116.75m |
| NMS | 20,000 |
| Shares in issue | 1,037.78m |
| Date Listed | 30-Jul-2010 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 11.25p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 13.83p |
| 52 Week Low | 7.90p |
| Volume | 506,803 |
| Shares Issued | 1,037.78m |
| Market Cap | £116.75m |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:27 | 745 @ 11.50p |
| 16:27 | 59 @ 11.50p |
| 16:27 | 11 @ 11.50p |
| 16:27 | 15 @ 11.50p |
| 16:27 | 109 @ 11.50p |
| CFO | Sath Nirmalananthan |
| CEO | Phil L'Huillier |
You are here: research