| EPIC | FLTR |
| Sector | Tourism and Leisure Services |
| ISIN | IE00BWT6H894 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | techMARK, FTSE 100, FTSE 350, FTSE All-Share, FTSE techMARK Focus, EURO STOXX 50 |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £13,759m |
| NMS | 200 |
| Shares in issue | 174.42m |
| Date Listed | 07-Dec-2000 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 7,888.00p |
| Change Today | 160.00p |
| % Change | 2.07 % |
| 52 Week High | 23,100.00 |
| 52 Week Low | 7,524.00 |
| Volume | 81,423 |
| Shares Issued | 174.42m |
| Market Cap | £13,759m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 135 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 05-Sep-19 | 11-Apr-19 |
| Paid | 09-Oct-19 | 21-May-19 |
| Amount | 67.00p | 133.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:53 | 944 @ 7,620.10p |
| 16:37 | 35 @ 7,888.00p |
| 16:37 | 38 @ 7,888.00p |
| 16:35 | 26,264 @ 7,888.00p |
| 16:35 | 159 @ 7,888.00p |
You are here: research