| EPIC | DUKE |
| Sector | Financials |
| ISIN | GG00BYZSSY63 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Guernsey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £130.29m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 509.82m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 25.56p |
| Change Today | 0.31p |
| % Change | 1.21 % |
| 52 Week High | 31.10 |
| 52 Week Low | 25.00 |
| Volume | 676,364 |
| Shares Issued | 509.82m |
| Market Cap | £130.29m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Q4 | Q3 | |
| Ex-Div | 26-Mar-26 | 29-Dec-25 |
| Paid | 14-Apr-26 | 14-Jan-26 |
| Amount | 0.70p | 0.70p |
| Time | Volume / Share Price |
| 12:41 | 1,962 @ 26.00p |
| 12:37 | 146 @ 26.00p |
| 12:37 | 8 @ 26.00p |
| 12:37 | 27 @ 26.00p |
| 12:37 | 4 @ 26.00p |
You are here: research