| EPIC | MKSL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0031274896 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £5,739m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 1,626.12m |
| Date Listed | 19-Mar-2002 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 352.90p |
| Change Today | 0.038p |
| % Change | 1.09 % |
| 52 Week High | 411.30p |
| 52 Week Low | 317.35p |
| Volume | 859,672 |
| Shares Issued | 1,626.12m |
| Market Cap | £5,739m |
| Strong Buy | 7 |
| Buy | 5 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 16 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 1,360 @ 352.90p |
| 16:29 | 1,060 @ 353.00p |
| 16:29 | 328 @ 353.05p |
| 16:29 | 1,062 @ 353.10p |
| 16:29 | 266 @ 353.10p |
| Chair | Archie Norman |
| CEO | Stuart Machin |
| CFO | Alison Dolan |
You are here: research