| EPIC | PSNL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0006825383 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £3,366.40m |
| NMS | 1,000 |
| Shares in issue | 307.57m |
| Date Listed | 29-Apr-1985 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,094.50p |
| Change Today | 0.050p |
| % Change | 0.46 % |
| 52 Week High | 1,517.00 |
| 52 Week Low | 1,037.25 |
| Volume | 592,922 |
| Shares Issued | 307.57m |
| Market Cap | £3,366.40m |
| Strong Buy | 8 |
| Buy | 6 |
| Neutral | 4 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 18 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 231 @ 1,094.50p |
| 16:29 | 3,316 @ 1,094.00p |
| 16:29 | 3,505 @ 1,094.00p |
| 16:29 | 2,989 @ 1,094.00p |
| 16:29 | 150 @ 1,094.00p |
You are here: research