| Issue Date | 22-Jul-2010 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 100.00p | Lead Broker | Oriel Securities |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | 020 7710 7600 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Equity Investment Instruments | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £40.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 74.40p |
| Change Today | 0.005p |
| % Change | 0.68 % |
| 52 Week High | 79.50 |
| 52 Week Low | 68.60 |
| Volume | 11,404 |
| Shares Issued | 594.00m |
| Market Cap | £441.94m |
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:24 | 898 @ 74.40p |
| 16:24 | 914 @ 74.40p |
| 16:24 | 354 @ 74.40p |
| 16:20 | 576 @ 74.40p |
| 16:16 | 898 @ 74.20p |
You are here: research