| EPIC | MABL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B1FP6H53 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,070.36m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 413.27m |
| Date Listed | 15-Apr-2003 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 259.00p |
| Change Today | 0.015p |
| % Change | 0.58 % |
| 52 Week High | 298.50 |
| 52 Week Low | 209.00 |
| Volume | 30,389 |
| Shares Issued | 413.27m |
| Market Cap | £1,070.36m |
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 10 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 23 @ 259.00p |
| 16:27 | 51 @ 259.00p |
| 16:25 | 592 @ 259.00p |
| 16:25 | 122 @ 259.00p |
| 16:25 | 274 @ 259.00p |
| CFO | Timothy (Tim) Charles Jones |
| CEO | Phil Urban |
You are here: research