| EPIC | DPLML |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0001826634 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £7,007m |
| NMS | 1,000 |
| Shares in issue | 113.02m |
| Date Listed | 21-Nov-1960 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 6,200.00p |
| Change Today | 0.53p |
| % Change | 0.85 % |
| 52 Week High | 6,235.00 |
| 52 Week Low | 3,600.00 |
| Volume | 82,378 |
| Shares Issued | 113.02m |
| Market Cap | £7,007m |
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 4 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 15 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 3 @ 6,200.00p |
| 16:29 | 4 @ 6,200.00p |
| 16:29 | 226 @ 6,197.50p |
| 16:29 | 157 @ 6,197.50p |
| 16:29 | 14 @ 6,197.50p |
You are here: research