| EPIC | RGL |
| Sector | Property Investment Trusts |
| ISIN | GG00BSY2LD72 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Guernsey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £141.02m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 162.09m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 87.00p |
| Change Today | -1.20p |
| % Change | -1.36 % |
| 52 Week High | 127.60 |
| 52 Week Low | 85.20 |
| Volume | 394,296 |
| Shares Issued | 162.09m |
| Market Cap | £141.02m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Q4 | Q3 | |
| Ex-Div | 26-Feb-26 | 20-Nov-25 |
| Paid | 10-Apr-26 | 09-Jan-26 |
| Amount | 2.50p | 2.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 23,016 @ 87.80p |
| 16:28 | 1,003 @ 87.30p |
| 16:28 | 1,997 @ 87.30p |
| 16:25 | 12,000 @ 87.66p |
| 16:21 | 665 @ 87.40p |
You are here: research