| EPIC | ACSO |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB0001771426 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £81.54m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 33.28m |
| Date Listed | 24-Apr-2002 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 245.00p |
| Change Today | 4.00p |
| % Change | 1.66 % |
| 52 Week High | 540.00 |
| 52 Week Low | 240.00 |
| Volume | 82,030 |
| Shares Issued | 33.28m |
| Market Cap | £81.54m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 810 @ 245.00p |
| 16:35 | 1 @ 245.00p |
| 16:35 | 127 @ 245.00p |
| 16:35 | 91 @ 245.00p |
| 16:35 | 241 @ 245.00p |
| CEO | Steve Brown |
| CFO | Matthew Boyle |
You are here: research