| Issue Date | 20-Jul-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 100.00p | Lead Broker | Arbuthnot Securities |
| Market Cap | £75.02m | Contact Tel | 020 7012 2000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Investment Companies | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £52.50m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 283.00p |
| Change Today | 0.010p |
| % Change | 0.35 % |
| 52 Week High | 300.00 |
| 52 Week Low | 224.00 |
| Volume | 2,245 |
| Shares Issued | 211.72m |
| Market Cap | £599.17m |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:14 | 77 @ 283.00p |
| 15:52 | 74 @ 283.00p |
| 15:23 | 60 @ 283.00p |
| 12:06 | 1,067 @ 284.00p |
| 11:42 | 967 @ 282.00p |
You are here: research