| EPIC | MCBL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0005746358 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £296.09m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 182.21m |
| Date Listed | 13-Jul-1995 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 162.50p |
| Change Today | 0.007p |
| % Change | 0.43 % |
| 52 Week High | 163.80 |
| 52 Week Low | 108.00 |
| Volume | 3,423 |
| Shares Issued | 182.21m |
| Market Cap | £296.09m |
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Time | Volume / Share Price |
| 15:27 | 24 @ 162.50p |
| 09:19 | 174 @ 163.00p |
| 09:12 | 848 @ 163.40p |
| 09:12 | 84 @ 162.40p |
| 08:34 | 283 @ 163.60p |
| CEO | Christopher Ian Charles Smith |
| Chair | Jeffrey Nodland |
| CFO | Mark Strickland |
You are here: research