| EPIC | JDG |
| Sector | Engineering |
| ISIN | GB0032398678 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 100 |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £283.07m |
| NMS | 100 |
| Shares in issue | 6.66m |
| Date Listed | 24-May-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 4,250.00p |
| Change Today | -50.00p |
| % Change | -1.16 % |
| 52 Week High | 9,060.00p |
| 52 Week Low | 3,550.00p |
| Volume | 24,974 |
| Shares Issued | 6.66m |
| Market Cap | £283.07m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 163 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 11-Jun-26 | 09-Oct-25 |
| Paid | 10-Jul-26 | 07-Nov-25 |
| Amount | 82.30p | 32.70p |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:51 | 2,333 @ 4,250.00p |
| 15:51 | 2,333 @ 4,250.00p |
| 16:40 | 1,150 @ 4,250.00p |
| 16:35 | 605 @ 4,250.00p |
| 16:35 | 105 @ 4,250.00p |
You are here: research