| EPIC | BIRG |
| Sector | n/a |
| ISIN | IE00BD1RP616 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET3 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Ireland |
| Currency | Euro |
| Market Cap | 14,935m |
| NMS | 4,000 |
| Shares in issue | 951.28m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | Euro |
| Share Price | 15.70 |
| Change Today | 0.16 |
| % Change | 1.03 % |
| 52 Week High | 17.7 |
| 52 Week Low | 9.3 |
| Volume | 343,267 |
| Shares Issued | 951.28m |
| Market Cap | 14,935m |
| RiskGrade | 238 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 6 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 2 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 13 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 23-Apr-26 | 02-Oct-25 |
| Paid | 09-Jun-26 | 30-Oct-25 |
| Amount | 45.00¢ | 25.00¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 17:19 | 17,924 @ 15.70 |
| 17:19 | 17,923 @ 15.70 |
| 17:19 | 1,417 @ 15.70 |
| 17:19 | 6,615 @ 15.70 |
| 17:19 | 3,059 @ 15.70 |
You are here: research