| EPIC | SUPR |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00BF345X11 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,003.22m |
| NMS | 15,000 |
| Shares in issue | 1,246.24m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 80.50p |
| Change Today | 0.50p |
| % Change | 0.63 % |
| 52 Week High | 88.30 |
| 52 Week Low | 73.20 |
| Volume | 4,152,203 |
| Shares Issued | 1,246.24m |
| Market Cap | £1,003.22m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 0 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 4 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 6 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Q2 | Q1 | |
| Ex-Div | 29-Jan-26 | 23-Oct-25 |
| Paid | 27-Feb-26 | 21-Nov-25 |
| Amount | 1.54p | 1.54p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 534,638 @ 80.50p |
| 16:35 | 992 @ 80.50p |
| 16:35 | 913 @ 80.50p |
| 16:35 | 1,828 @ 80.50p |
| 16:35 | 5,581 @ 80.50p |
| CEO | Rob Abraham |
| CFO | Mike Perkins |
You are here: research