| CEO: | Paul Haywood |
| Non-Executive Chairman: | Philip Dimmock |
| Senior Independent Director: | Jeremy Asher |
| Non-Executive Dir: |
| Address: | 6th Floor, 60 Gracechurch Street, London, United Kingdom, EC3V 0HR |
| Website: | http://www.blockenergy.co.uk |
| Sector: | Energy Producers(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BF3TBT48 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1.23p |
| Change Today | -0.075p |
| % Change | -5.77 % |
| 52 Week High | 1.39 |
| 52 Week Low | 0.60 |
| Volume | 6,748,393 |
| Shares Issued | 1,046.17m |
| Market Cap | £12.82m |
| Beta | 0.01 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:36 | 500,000 @ 1.25p |
| 15:55 | 9,000 @ 1.29p |
| 15:52 | 430,049 @ 1.24p |
| 15:51 | 30,000 @ 1.24p |
| 15:47 | 403,485 @ 1.24p |
You are here: research