| EPIC | CRW |
| Sector | Health Care |
| ISIN | GB00B2425G68 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 50, FTSE AIM 100 |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £499.86m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 34.24m |
| Date Listed | 13-Sep-2007 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,460.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 2,600.00 |
| 52 Week Low | 1,290.00 |
| Volume | 108,216 |
| Shares Issued | 34.24m |
| Market Cap | £499.86m |
| RiskGrade | 185 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 6 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 19-Mar-26 | 27-Nov-25 |
| Paid | 16-Apr-26 | 18-Dec-25 |
| Amount | 15.00p | 18.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 6,422 @ 1,460.00p |
| 16:35 | 194 @ 1,460.00p |
| 16:35 | 36 @ 1,460.00p |
| 16:35 | 26 @ 1,460.00p |
| 16:35 | 13 @ 1,460.00p |
You are here: research